АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
24
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
   
НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
ВЕСТИ ДЕНЕС (0)
Путин и Обама на телефон - првиот разговор од рушењето на MH17
Американскиот претседател Барак Обама и рускиот претседател Владимир Путин денес за прв пат разговараа телефонски после рушењето на малезискиот патнички авион MH17 на истокот на Украина - инцидентот кој значително ги зголеми тензиите измеѓу Москва и Вашингтон.
Прочитај повеќе >>

СПАСУВАЊЕ
Хумана мечка: Погледнете како мечка спасува гавран од давење!
КОКТЕЛИ
Абракадабра! Направeте Хари Потер коктели!
ФУДБАЛ
Реал Мадрид и претседателот Перез шокирани: Стопиран е милениумскиот проект на „Кралевите"
ЗАНИМЛИВОСТИ
Фан на Манчестер Јунајтед се сликал во нивниот дрес покрај мртвото тело на татко му
ЉУБОВ И СЕКС
За незаборавно сексуално искуство: Лубрикант со марихуана
ТЕХНОЛОГИЈА
Апликацијата очигледно не работи: Раката ја ставил меѓу илјадници комарци!
СЕЛЕБРИТИ
Зависна од слабеење: На славната мајка и` се заканува анорексија?!
СОВЕТИ
Прва помош за на плажа: Медузи, морски ежови, пајаци...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА | РЕГИОН | СВЕТ    •    НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Исчезнатата Катарина е пронајдена во стан на нејзин пријател
Исчезнатата 16-годишна девојка Катарина Зариќ од Кула, со која семејството и пријателите немале никаков контакт последните пет дена, доцна синоќа е пронајдена во стан на нејзиниот пријател од Пожаревац.
МОСКВА
Путин: Не ги научиле лекциите од Првата светска војна
ПРАГА
Санкциите против Русија потенцијална закана за 1.000 работни места во Чешка
РЕГИОН
"Голи оток" на продажба
ЕКОНОМИЈА
Намалени цените на буковото огревно дрво, за социјалните случаи и до 15 отсто
СТРУГА
Во струшкото село Таш Маруништа ќе се одбележи Илинденското востание
СПОРТ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ
Авторот на најдобрите одбрани на Мундијалот во Бразил најде нов клуб
Еден од најдобрите голмани на неодамна завршеното Светско првенство во Бразил, Мексиканецот Гиљермо Очоа потпиша тригодишен договор со шпанска Малага.
ЖИВОТ
КУЛИНАРСТВО
Овој чичко ќе ви покаже како да исечете цела лубеница на убави парчиња на најбрзиот можен начин!
ЉУБОВ И СЕКС
"Men's Health": Што всушност забележува "ТАА" кај вас? И не, не е пенисот
МОДА И УБАВИНА
Девојки, погледнете ги згодните манекени кои ќе ви го одземат здивот!
ПАТУВАЊЕ
Kura Design Вилите ќе ве занесат со луксуз, елеганција и убавина, а атмосферата на Коста Рика дополнително ќе ве разгали
Овие вили го имаат совршеното педигре: маж и жена архитекти (жената и биолог) одлучуваат да ја преточат во реалност својата идеја за совршено, удобно и пријатно...
ШОУ БИЗНИС  
Гола и бремена: Пејачката е горда на своето тело!
Ова за 33-годишната Агилера ќе биде второ дете, а го чека со својот партнер Метју Рутлер.
 
Грин бич фестивал вечерва на плажа Парк во Охрид
Да ми го бакнете задникот! Селена Гомез се појави во ултра-кратки шорцеви по драмата со Бибер и Блум
Снаодливата Хајди: Немала што да облече, па дизајнерот ја зграбил за градите!
Која е Шанина Шаик? Се' што треба да знаете за пријателката на Џастин Бибер и новата манекенка на Victoria's Secret
АВТОМОБИЛИ
Со 396 km/h по јавен пат
ЗАБАВА
Ова се најекстремните селфи фотографии!
ЕРОТИКА
Плејбој го заврши изборот за Мис август - а круната ја носи неодоливата Меги Меј!
Преку овие апликации може да им "фрлате" црна магија на непријателите!
Дали некогаш сте се запрашале како изгледаат најчудните апликации на светот?

Прочитај повеќе >>
СЕЛЕБРИТИ
Додека мажите се тепаат за неа... таа позира!
СОВЕТИ
Искористете ја машината за садови на "најпаметен" начин
ЗДРАВЈЕ
Луфа сунѓерите за капење се вистински ризик за вашето здравје
ИНТЕРВЈУ СИТЕ ИНТЕРВЈУА
Искра Поленак: Вреди да се инвестира во Дубаи!
Поразговаравме со Искра Поленак, македонка која веќе некое време живее и работи во компанија за недвижности во Дубаи. Во интервјуто што следува таа ни објаснува...
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Менува бои: Се појавило огромно езеро во пустина, никој нема објаснување!
"Едни веруваат дека е ова чудо, други дека е клетва", наведува новинарот Лахдар Соуд, кој известува ...
СИБИР
"Почеток на крајот на светот": Откриено како настанале дупките во Сибир
АРХЕОЛОЗИТЕ ВООДУШЕВЕНИ
Научниците ги откриваат тајните на бродот пронајден во урнатините на "WTC"
СТРАШНО
11-годишно момче галело тигар, а потоа...: "Ќе умрам, не ја чувствувам раката"
ПУЛА
Се појави снимката на која јасно се гледа дека Македонецот не ја удира фоката туку само ја гали

ВИДЕО  
Јапонци ја пеат "Стани моме да заиграш"

ФЕЈСБУК АКТИВНОСТИ

ФОТО  
Овие 25 моќни фотографии на рефлексија ќе ви го превртат светот наопаку!

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
ПЛАНЕТА

Опасната страна на USB стиковите
Откриен е начинот со кој се служеле бројни хакери за да хакираат компјутери, мобилни телефони и оста...
АРХЕОЛОЗИТЕ ВООДУШЕВЕНИ
Научниците ги откриваат тајните на бродот пронајден во урнатините на "WTC"
ТЕХНОЛОГИЈА
"BitTorrent" ја претстави "Bleep", апликација за пораки која нуди поголемо ниво на приватност

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Човек купил куќа со заклучена штала: Нема да ви се верува што го пречекало кога ја отворил шталата!
ГЕВГЕЛИЈА
Потресни детали за тешката сообраќајка кај Гевгелија
ИНТЕРЕСНО
Да ви се згади: Мислеле дека има мозолче, но...
МАКЕДОНИЈА
Вечерва во Македонија се очекува големо невреме: По циклонот „Клара“ ни доаѓа „Лука“
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2014 Контакт    Маркетинг   Импресум